Kapituła konkursu

Janusz Sielicki

Partner w IRCENTER. Badacz rynku z wieloletnim doświadczeniem. Studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent biologii Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie, w branży badań rynku od 1995. Specjalizacja w badaniach rynku – nowe technologie badawcze, zaawansowane analizy i narzędzia badawcze, badania online, badania lojalności klientów i zaangażowania pracowników. Popularyzator wiedzy o ochronie ptaków drapieżnych, sokolnictwie i socjologii. Współautor Programu restytucji sokoła wędrownego w Posce (www.peregrinus.pl), m.in. w zarządzie Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” i International Association for Falconry and Conservation of Birds of Prey, specjalista IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody.

Artur Woliński

Prezes zarządu w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek medialnych agencji  informacyjnej Newseria. Autor i producent wielu formatów telewizyjnych emitowanych na antenach największych stacji telewizyjnych.

Poprzednio współautor i prowadzący – „Biznes poradnik” – znajdujący się w czołówce najchętniej oglądanych programów w TVP Info. Pracował także jako reporter w PolsatNews i Wydarzeniach, TVN24, TVN CNBC biznes. Współpracował również przy programie „Dzień dobry TVN”, a także wielu innych programach nadawanych przez Telewizję Polską.

Jerzy Tyczyński

Menedżer projektu , Dyrektor ds. Szkoleń w IRCENTER.

Od rozpoczęcia kariery zawodowej i przez cały jej przebieg, zagadnienia, którym poświęcał najwięcej uwagi, to podnoszenie efektywności organizacji. zarządzanie, sprzedaż, szkolenia i doradztwo, reorganizacja procesów, wdrażanie zmian, optymalizacja – to pasje, które realizował z powodzeniem od 1992 roku. Kierował pracami działów handlowych, szkoleniowych, oddziału, działu HR praz pełnił funkcje zarządcze w firmach szkoleniowo doradczych. W 2021 roku był był pomysłodawcą metodyki kontroli zgodności gospodarki odpadami oddziału, którego był dyrektorem. W 2022 roku, w IRCenter po analizie raportu ActivationHub, był inicjatorem konkursu.

Maria Krawczyńska-Kaczmarek

Członkini zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Od 2017 roku do końca maja 2023 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii Zrównoważonego Rozwoju Banku BNP Paribas, stworzenie obszaru Sustainability w banku, wprowadzenie raportowania zintegrowanego a także rozwój obszaru zrównoważonych finansów i stworzenie centrum kompetencji w zakresie strukturyzacji zrównoważonych produktów. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Od listopada 2021 do stycznia 2023 r. była członkinią grupy roboczej ds. wypracowania jednolitego standardu raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS) dla UE (zgodnie z CSRD) w ramach prac EFRAG.

Doświadczenie zawodowe w obszarze zrównoważonego rozwoju zdobywała również m.in. w zespole Deloitte Sustainability Consulting Central Europe, gdzie odpowiadała za projekty z zakresu raportowania niefinansowego, strategiczne zarządzanie CSR/ESG i zarządzanie projektami na rzecz klientów biznesowych i instytucjonalnych na skalę Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej zajmowała się CSR w Tchibo Warszawa i filantropią korporacyjną w Forum Darczyńców.

Alumna Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Skończyła kurs ze zrównoważonych finansów na Uniwersytecie Cambridge.

Prywatnie aktywnie zaangażowana społecznie, głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, z dewizą „po pierwsze człowiek”.

Karolina Opielewicz

Pracę w Krajowej Izbie Gospodarczej zaczęła w 2008 r. na stanowisku asystentki Prezesa. W następnych latach zarządzała biurem do spraw samorządowo-statutowych, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora protokołu w Gabinecie Prezesa. W 2012 r. została dyrektorem połączonych biur komunikacji i spraw członkowskich, by w 2016 r. zostać zastępczynią Dyrektora Generalnego KIG. Na mocy glosowania Walnego Zgromadzenia, w 2021 r. została członkinią Zarządu odpowiedzialną za obszary komunikacji, spraw członkowskich, Sądu Arbitrażowego i Centrum Kreatywności Targowa.

Inicjatorka szeregu działań Krajowej Izby Gospodarczej w obszarach zrównoważonego rozwoju, między innymi powołania Komitetu ds. ESG oraz Szkoły ESG dedykowanej przedsiębiorcom.